Výskyt COVID -19 - KARANTÉNA CELÉ MŠ DO 30.11.2021 VČETNĚ

Menu > Aktuality > Výskyt COVID -19 - KARANTÉNA CELÉ MŠ DO 30.11.2021 VČETNĚ

Pozor: nové info z 30.11.2021:

Dnes jsme od rodiče z červené kytičky  v 16:00 hodin dostali zprávu o pozitivním testu. Děti, které nebyly KHS trasovány,  budou dnes osloveni SMS. (týká se dětí, které byly v MŠ 22.-24.11. tj. po-st)

Pro výše uvedené děti platí nástup od 1.12. (středa) pouze s negativním PCR testem z 29. - 1.12. 2021.

COVID-19 - karanténa celé mateřské školy od středy 25.11. do úterý 30.11.2021 (poslední kontakt 23.11. - zkrácená karanténa na 7 dní - info viz.níže).

Mateřská škola bude opět otevřena od 1.12.2021 pro všechny děti, které budou mít po kontaktu s pozitivní osobou udělaný negativní test (29.-30.11.); pro netrasované děti, které žádný kontakt s pozitivní osobou neměly a školku navštěvovaly; pro děti, které byly trasovány po dřívějších kontaktech a mají buď 14.denní karanténu za sebou nebo zkrácenou s negativním testem s dřívějším termínem; pro děti, které v posledních týdnech školku nenavštěvovaly a jsou již po nemoci.

Vážení rodiče,

vyskytli se nám nové případy covid-19 pozitivních dětí z více tříd. Proto bude karanténa od čtvrtka 25.11.2021. Poslední případy nahlášeny ve středu 24.11.2021. Doporučujeme při projevech onemocnění otestovat děti i když nejsou trasovány. KHS se vždy vytrasují všichni, kteří byli v poslední den kontaktu s pozitivní osobou. Bohužel se netrasují jedinci, kteří s osobou byli v kontaktu např. před jedním dnem a pak byli již nemocní doma nebo nebyli v kolektivu. Prosíme všechny aby přísně dodržovaly karanténu a omezili co nejvíce sociální kontakty. Všichni si přejeme po 7 dnech uzavření opět fungovat a opět nezavírat celou MŠ. Záleží na každém z Vás.

Bližší viz. rozhodnutí KHS, které bude dále prodlouženo ZDE

Rozhodnutí KHS zde

Karanténa trvá 14 dní. Může být zkrácena na 7 dní v případě podstoupení PCR testu v období mezi 6-7 dnem od kontaktu s pozitivní osobou (NELZE DĚLAT TEST DŘÍVE!), výsledek testu pak musí být negativní a osoba nesmí vykazovat známky onemocnění. Kdo se nebude chtít podrobit testu PCR, musí dodržet 14.denní karanténu. Také ten, kdo nepodstoupí test do 10.dne od kontaktu, zůstává v karanténě 14 dní. (Vše doplněno a upraveno dle pokynů KHS).

Karanténa se netýká osob s plně ukončeným očkováním  proti COVID -19 a osob, které prodělali laboratorně potvrzené onemocnění COVID - 19 v uplynulých 180 dnech, pokud nejeví žádné příznaky onemocnění COVID - 19 ( třeba potvrzení od KHS).

NA TESTY PCR SE MŮŽETE OBJEDNAT SAMI, NEMUSÍTE KONTAKTOVAT LÉKAŘE ANI KHS - DĚTI DO 18 LET MAJÍ TESTY ZDARMA.

Rodiče mají nárok na OČR, které Vám po ukončení karantény vydáme ve školce. Od pondělí 29.11. již budu vydávat potvrzení v ředitelně školy, prosím o telefonické domluvení schůzky (725471918). Pro upřesnění - pokud má dítě potvrzený covid, zůstává doma 14 dní i déle. V tomto případě vystavuje OČR + Potvrzení o trvání potřeby ošetřování buď KHS nebo praktický lékař. Děkuji, Kalousová

Dále Vás prosíme, pokud by Vaše dítě mělo pozitivní výsledek PCR testu, vždy kontaktujte vedení školy.

PRO PŘEDŠKOLÁKY BUDE PŘIPRAVENA DISTANČNÍ VÝUKA. ODKAZ K MATERIÁLŮM NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH - AKTUALITY - DISTANČNÍ VÝUKA.

Děkujeme za spolupráci, Bc. Lenka Kalousová, ředitelka školy