Uzavření mateřské školy od 1.3.2021

Menu > Aktuality > Uzavření mateřské školy od 1.3.2021

Uzavření mateřské školy od 1.3.2021 - doplnění 8.4.2021

Usnesení vlády

Pro rodiče je zajištěno OČR. Informace naleznete na stránkách ČSSZ/ životní situace/ nemoc/ ošetřovné/ aktuální informace k ošetřovnému z důvodu uzavření škol. Vše je zde vysvětleno pro různé typy: zaměstnanci, podnikatelé,....

S uzavřením mateřské školy též souvisí změna ve výši úhrady úplaty - za dobu uzavření mateřské školy nebude úplata účtována.

Pro děti s povinnou předškolní docházkou z červené a oranžové kytičky je povinná distanční výuka. Výukové materiály, náměty postupně vkládáme na webové stránky. S dětmi veškeré výstupy ve formě vypracovaných pracovních listů, fotodokumentace či popisu činností, které s dětmi doma děláte po skončení uzavření mateřské školy doneste do své třídy. Paní učitelky společně s dětmi budou materiály prohlížet, diskutovat nad činnostmi, vyprávět si zážitky a poté budou materiály s dětmi zakládat do portfolií dětí. Z velké části pojměte výuku doma jako součást vývoje dítěte v přirozeném prostředí, kde se dítě učí nápodobou od svých rodičů, získává potřebné dovednosti pro školu v podobě malých povinností v domácnosti, dodržování stanovených úkolů.

Doplnění:

Rodiče dětí, které jsou v posledním roce před školou od 12.4.2021 nemají nárok na ošetřovné, jelikož mohou své dítě prezenčně vzdělávat opět v mateřské škole.

Děti, které nenavštěvují školku od 12.4., nemají nárok na distanční výuku. Distanční výuka jen v případě karantény třídy dětí.