Sportování a podpora zdraví

Menu > Aktivity > Sportování a podpora zdraví

Minitělocvična MŠ

- využití sportovních prvků, TV sestav,  horolezecké stěny

Zahrada

míčové hry na hřišti s umělým povrchem
pohybové aktivity na zahradním tělocvičném nářadí
ježdíkování na svahu v zimním období
základy cyklistiky

otužování - mlhoviště

nerezové pítko instalované na naší zahradě

Cvičení ve volné přírodě

využití blízkého lesa a strání Střížovického vrchu

Cvičení v ZŠ

-  bezplatný pronájem 2 tělocvičen pro sportování celé školky

vždy v pátek máme 2 tělocvičny: červená a oranžová kytička od 9 -10 hodin

fialová a žlutá kytička od 10 -11 hodin

Projekt ČOS (Česká obec sokolská) -"Cvičíme se zvířátky"

Projekt   byl realizován ve školním roce 2017/18, Fotodokumentace vždy na konci roku smazána.

Projekt ČOS - 2. ročník pro naši MŠ pro šk. rok 2018/19

opět  se celá školka zapojila, od 9/ 2018 - 6 /2019 fotky s ukončením šk, roku byly smazány.

Projekt ČOS  3. ročník  pro šk. rok 2019/20

Od 10/2019-06/2020, fotky byly smazány s ukončením šk. roku.

Projekt ČOS  4. ročník,  2020/21   "Se sokolem do života"

Opět září  bylo jako adaptační měsíc, ale od října jsme se do toho pěkně opřeli.

Vždy na konci šk. roku jsou fotky smazány.

Každé dítě dle věku dostane svůj sešit, tak jak poroste jeho obratnost a jiné sportovní dovednosti, tak si děti ke zvířátku nalepí svou samolepku. Na konci roku si děti odnášejí celý sešit na památku.  Některé úkoly budou i pro vás, pro rodiče s dětmi.

Na velkém plakátu v šatnách uvidíte, které zvířátko již daná třída s jeho sportovními úkoly splnila...

Projekt ČOS  - 5. ROČNÍK 2021/22 " Se sokolem do života"

Od října opět začínáme. Využíváme i tělocvičny v ZŠ.

Fotografie najdete na Rajčeti ve svých třídách.

Sešity k plnění úkolů, které má  každé dítě své, zakoupila MŠ. Děti si vždy k dané sportovní dovednosti , kterou správně splní, nalepí danou samolepku. V šatnách dětí si každá třída nalepí samolepku daného zvířátka, když jako kolektiv má splněno.

Letos jsme každá třída dostala i velkého plyšového sokola. Na konci roku každé dítě od ČOS získává diplom, medaile. Sešity dětem dáváme domů na památku nebo do portfolií.