IT technika

Menu > Aktivity > IT technika

Tablety, notebooky

Každá třída (máme 4 třídy) má od roku 2014 jeden tablet, notebook, se kterými mohou děti též pracovat pod dohledem p. učitelek. Učí se tato zařízení nejen ovládat, zkouší různé didaktické hry, máme po třídách i siť wi- fi s připojením na internet.

Jelikož jsme od školního roku 2015/16 přihlášeni i do projektu "Digitalizace škol", můžeme využívat materiály neziskové společnosti EDULAB "Školka hrou".

Licenci k těmto materiálům jsme si zakoupili v rámci Šablon 1.

Poněvadž máme zatím jen jeden MagicBox na celou školku, kdy se o něj měsíčně po třídách střídáme, využíváme pro individuální práci i tato  IT zařízení.

Naši rodiče mohou využívat zdarma i e-úlohy, které vám p. uč. připraví na daný měsíc-vhodně připravených k tématu, který s dětmi probíráme. Pro rodiče jsou zpřístupněny tyto e- úlohy (zdarma), ale hesla budou vždy viset za daný měsíc na náhledech úloh na nástěnkách pod schody, nebudou tedy na webu, aby úlohy nebyly využívány cizími návštěvníky.

Přihlásíte se: www.e-ulohy.cz

zadáte jméno svého dítěte

heslo: bude vždy vyvěšeno na nástěnce u obou vchodů (každý měsíc bude jiné, p. uč. limituje i termín, lze ale po domluvě prodloužit).Vždy Vám vyvěšuji i náhled jednotlivých úloh.

Bee Bot - robotická včelka - nově od 1/2016

Digitální technologie je všude kolem nás, ne každá je však vhodná  i pro předškolní vzdělávání. Z nabytých zkušeností se semináře Edulab v Praze, jsme si rozšířili obzor o nové didaktické pomůcky věkově vhodné právě  pro naše děti.

Bee -bot jsme v lednu 2016 zakoupili i díky Vaší snaze ve sběru.

Jednu má k dispozici červená kytička, druhou včelku má oranžová kytička - je to programovatelná didaktická pomůcka, která u dětí rozvíjí prostorovou představivost, logické uvažování, kritické myšlení apod. Obohacuje  o další nový prvek naši výchovně vzdělávací nabídku.

Děti pomocí jednoduchých tlačítek volí cestu na čtvercové síti 15x15 cm, pod kterou se mohou dávat obrázky k danému tématu nebo si děti samy mohou vybrat. Robotickou včelku tedy předem naprogramují tlačítky: vpřed, vzad, vlevo, vpravo, jdi,(go) vymaž, oprav.Pak ji spustí a sledují, zda jejich zadání bylo správné či nikoli. Lze dokupovat i jednotlivé sady obrázků, ale samozřejmě si s dětmi můžeme vyrábět i vlastní -viz fotky/ICT technologie/Bee bot.

Mluvící  skřipce

Každá třída má tři mluvící skřipce (koupili jsme je  v 6/2016), na které se dá nahrát krátký vzkaz; děti tak mohou samostatně pracovat ve skupinách a plnit jednotlivá zadání.  Opět jsme je zakoupili z peněz ze sběru díky rodičům, děkujeme.