DISTANČNÍ VÝUKA Č+O, Ž+F

Menu > Aktuality > DISTANČNÍ VÝUKA Č+O, Ž+F


DISTANČNÍ VÝUKA dětí z Č+O třídy (jen pro děti s povinnou školní docházkou)


ZDE najdete album s podklady pro domácí práci s dětmi. V popisu alba (O albu)  jsou uvedené další činnosti, které s dětmi můžete uskutečnit.

UPOZORNĚNÍ: distanční výuka je pro děti s povinnou školní docházkou POVINNÁ, schovávejte vypracované pracovní listy, které pak se všemi úkoly donesete do MŠ. 

TEN, KDO NEMÁ  ŽÁDNOU MOŽNOST TISKU, LZE VÁM TAKTO POMOCI: napište na náš e-mail:    mskyticka4kytky@gmail.com

Zde uveďte jméno dítěte, třída (č nebo o),  my vám je ve školce (jen za daný týden) vytiskneme a na jméno dítěte připravíme. Nebudeme tedy tisknout celé.

Hotové tisky  (ze 3. týdnů  26.2. - 12.3. 2021) si můžete vyzvednout na pavilonu velkých dětí dne 16.3.2021 od 10-12 hodin.

Hotové tisky  (z týdnu  15.- 22.3. 2021) si můžete vyzvednout na pavilonu velkých dětí dne 23.3.2021 od 10-12 hodin.

Hotové tisky  (z týdnu  22.- 29.3. 2021) si můžete vyzvednout na pavilonu velkých dětí dne 30.3.2021 od 10-12 hodin.

Hotové tisky  (z týdnu  29.3.- 6.4. 2021) si můžete vyzvednout na pavilonu velkých dětí dne 6.4.2021 od 11-12 hodin.

Album je zaheslováno - jméno (velké písmena i háčky): MŠKYTIČKA      

Heslo jste dostávali na začátku roku. Je platné i na této stránce.

JSOU PŘIDÁVÁNY KAŽDÝ TÝDEN  NOVÉ ÚKOLY.  Pro lepší přehled budeme DV třídit do týdnů, vy je také takto čleňte do desek a pak donesete do školky.

V tomto období jsou důležité pro děti spíše praktické činnosti a hry. Těmi se nejvíce naučí. Umožněte svým dětem pomáhat - nechte je zametat, utírat nerozbitné nádobí, při pečení/vaření, přebírat. Tyto činnosti vyhledávají i v mateřské škole. 

Hrajte s dětmi společenské hry. Ty neznámější máte určitě doma. Pokud přemýšlíte o rozšíření vašeho hracího šuplíku, děti doporučují Logik, Grabolo, Dobble, Pexetrio (začínáme s menším počtem trojic), qwirkle. Další INSPIRACE .

Také určitě dětem čtete pohádky, vyprávějte si o nich, obsah, zkuste si i vyfotit/nakreslit obal oblíbené knihy, popište, můžete také zařadit k úkolům z distanční výuky. Nebo si zazpívejte dětské písničky, lidové písně, máme tolik krásných  českých písní, děti mohou doprovodit místo hudebních nástrojů třeba na pokličky, vařečky, lžíce apod. Zapojte se do činností s dětmi, pošlete nám i fotku....(mail viz výše), dáme vám ji na sdílené prostředí (Rajče). Už je tam plno fotek, koukněte (Album Děti i p. uč. posílají pozdravy).nejen PRO NEJMENŠÍ

Přestože se distanční výuka týká pouze předškoláků, připravili jsme i pro vás zábavné úkoly, aby ten čas doma utíkal trochu rychleji.

Se sokolem cvičí děti rádi ve školce #SESOKOLEMDOZIVOTA. Kačka se svou dcerou Magdalenkou vás provedou povedenými videi a přímo ukážou cviky, které lze provést v domácím prostředí. Například tuto RODIČOVSKOU PROLÉZAČKU si nemůžete nechat ujít. Přímo na jejich KANÁLE najdete další videa s těmito veselými cvičitelkami.

VELIKONOCE jsou tady! Už máte namalovaná vajíčka? Kolik stužek má vaše pomlázka?

VELIKONOČNÍ CESTA KOLEM NAŠÍ ŠKOLKY! Máme pro vás jedno obrovské překvapení! Na plotě mateřské školy najedete od zítřejšího poledne připravenou Velikonoční cestu. Tak se nalaďte na velikonoční náladu a spolu s dětmi vyrazte obhlédnout, co jsme pro vás připravily. KDO TO CHCE DĚTEM ZPESTŘIT - může svému dítěti připravit vajíčko z papíru, rozdělit ho na pět políček a přivázat dítěti kolem krku. Za každý splněný úkol mu tam můžete udělat puntík a nakonec jako odměnu za účast si doma může oloupat uvařené vajíčko

.

Vajíčkový pokus. Budeš na to potřebovat jedno vejce, sklenici a ocet. 

Vejce dáme do sklenice a zalijeme octem. Druhý den ocet vyměníme. Takto zalité vejce pak necháte ve sklenici alespoň týden. Ocet skořápku rozpustí a vaše vajíčko se promění v gumové a dokonce bude malinko skákat (neházejte z výšky na zem, spíš z opřené ruky pustit na stůl). Hlavně to nejezte!

Máte rádi knihy? Secvakněte dětem pár listů k sobě. Ať si vymyslí vlastní pohádku, namaluji obrázky jako ilustrátoři a vy jim je pak, podle jejich převyprávění popište. Uvidíte jakého máte doma autora

Vytvoř si vlastní záložku. Stačí ti proužek papíru, na který si můžeš namalovat cokoliv co tě napadne. Nebo se nech inspirovat u nás.

109.jpg .

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

107.jpg Poznáš jaký hmyz se schovává na obrázku?

Poznáš jaký hmyz se schovává na obrázku?

.

.

.

.

.

.

.

108.jpg

VYROB SI MOTÝLA. Na procházce si nasbírej do batůžku přírodniny (větvičky, šišky, kamínky, listí apod.) a pak si doma sestav libovolné zvířátko, nebo vlastní obraz. Fantazii se meze nekladou. Výtvor nám může poslat na mskyticka4kytky@gmail.com

.

.

.

.

.

VYSTŘÍHNI a nalep počet okvětních lístků podle barvy tvé značky. Tu namaluj do pravého horního okraje. Jestli ještě nenavštěvuješ Or a Č třídu, vyber si svou nejoblíbenější barvu. Do středu nalep kolečko ve kterém bude číslicí nebo tečkami napsán tvůj věk. Nezapomeň domalovat stonek.

106.jpg

.

.

.

.

.

Lehké činnosti, které umožní dětem rozvíjet potřebné schopnosti a vy si budete moci odpočinout, najdete v albu ( O albu ) DV 8.-12.3.2021 na RAJČETI.

VIDA! je zábavný park pro děti všeho věku a protože jsou zavřeni doma stejně jako my, tak vědu přináší všem zvídavcům přes počítač. Každý z vás se teď může stát velkým vědátorem. Poproste maminku nebo tatínka o zástěru nebo staré tričko a vyberte si z velké nabídky pokusů.

MAKARÉNA. Pojďte si zatančit s naší učitelkou z oranžové kytičky.

103.png   Jarní tvoření z odpadu. Výtvor nám můžete zaslat na e-mail.

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím