Červená

Naše třídy > Červená

Fotografie ze Dne dětí ZDE

Fotografie dětí naleznete ZDE .

JIŽ MÁME  4 ALBA ( CVIČÍME, PODZIM, ZIMA JARO+LÉTO), jsou uzamčená, hesla budou stejná.

Jméno: MŠKYTIČKA

Heslo / kód jste získali na začátku školního roku 2021/2022.

Naše třídní videa:

Vánoční video červená kytička 2021

Masopust, červená, únor 2022

Velikonoční tvoření s rodiči 5.4.2022

Třídní výlet do ZOO v Ústí n. L. 21.6.2022

347.jpg RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

My, učitelky z červené kytičky, (Jarka a Jára) jsme  absolvovaly několikadenní velmi přínosný  seminář : "Respektovat a být respektován", který vedli manželé Kopřivovi z Moravy.

Certifikát ZDE.

Výborná je i tato kniha, "Respektovat a být respektován" dále jen R+R, tato komunikace,  kde se blíže můžete seznámit s prvky této komunikace (nejen) s dětmi. O čem tedy R+R je?

Pracujeme s dětmi tak, abychom neupozorňovaly na chyby, ale aby děti také samy hledaly možná řešení (např.  dítě vylije mléko na stůl  - " Co s tím uděláš, víš, kde je hadr, potřebuješ pomoci?"), také pochvalu míříme přímo na činnost (např. obrázek - nic dětem neřekne otřepaná  fráze: "Ty jsi šikulka" , ale  zkuste mu popsat proč : Vidím, že jsi použil(a) na svůj obrázek  celou plochu papíru a hodně barev, to ti muselo dát ale práce" apod).

Dá to trochu více práce a přemýšlení, takto s nimi mluvit, ale zkuste to také, uvidíte, že se dítě bude cítit daleko lépe, že umí samo něco vyřešit, nalézt postup apod. Zákazy a příkazy vyměnit za jinou formulaci slov...

Vaše třídní uč. Jaroslava Svobodová a Jaroslava Vlachová