I.fáze otevření MŠ

Menu > Aktuality > I.fáze otevření MŠ

I.fáze otevření mateřské školy - upraveno dne 9.4.2021

12.4. začíná prezenční výuka pro předškoláky a pro mladší děti rodičů IZS a dalších zaměstnanců - více zde

Do 9.4.2021 jsme sbírali podklady od zákonných zástupců pro účast dětí na vzdělávání od 12.4.2021. Pokud se někdo nepřihlásil ke vzdělávání dle platných podmínek, musí oznámit předem kvůli změnám v organizaci provozu školy minimálně 2 pracovní dny před možným nástupem dítěte.

Podmínky: - děti budou ve třídách do počtu 15

- povinné neinvazivní testování 2x antigenním testem týdně - v pondělí a ve čtvrtek nebo v další den, pokud dítě chybělo v den testování

INFORMACE K TESTOVÁNÍ:

Video návod a plakát k testování naleznete na:  https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

Plakátek testování v obrázcích - jak na to zde

Testovat budeme vždy před možným vstupem do mateřské školy ve dvou místnostech - vchod ze zahrady: oranžová kytička + IZS fialová v herně fialové kytičky a červená kytička + IZS žlutá ve sborovně.(Út,St,Pá pouze ve sborovně).Test budou provádět zákonní zástupci dítěte pod dohledem zaměstnance MŠ. Po testování počkají 15 minut na výsledek na školní zahradě s řádnými rozstupy od ostatních nejméně 2m. Pokud bude test negativní, mohou předat dítě ke vzdělávání. Pokud bude test pozitivní, obdrží potvrzení od MŠ pro obvodního lékaře, který vypíše žádost k PCR testování. Pokud bude test neplatný, test se musí provést znovu. Prosíme rodiče, aby své děti na testování připravili a aby počítali s časovou rezervou v den testování. Při testování je nutné dodržovat přísné hygienické podmínky (dezinfekce rukou, respirátory, roušky), nezapomeňte že i děti musí mít roušku než vejdou do své šatny. Při testování ji pouze na chvíli poodkryjí.

Výjimka z testování: děti, které jsou ve lhůtě 90 dní po pozitivním PCR testování na COVID - 19. Je třeba tuto skutečnost doložit rozhodnutím z KHS.

ÚPRAVA PROVOZU MŠ:

Od 12.4. do odvolání upravujeme provoz mateřské školy od 6 do 16 hodin na třech třídách dětí (Č+O+Ž). Nebude možné děti vodit na 8:45, pouze od 6 do 8 hodin ráno. Odvádět děti můžete po obědě od 12:30 do 13 hodin nebo od 14:15 do 16 hodin. POKUD bude nahlášen větší počet dětí na třídu než je 15, bude otevřena třída fialové kytičky.

Školní stravování bude možné pro všechny děti, i pro ty, které školku navštěvovat prezenčně nemohou. Kdo bude mít o stravování zájem, musí mít k dispozici 2x podepsaný jídlonosič (vždy na výměnu). Potřebujeme písemné objednání stravování vždy na celý týden dopředu a to nejpozději do čtvrtka, 8 hodiny ráno předešlého týdne. Můžete napsat na e-mail: mskyticka@volny.cz - do předmětu napište Školní stravování

Jméno dítěte .................., třída ...................., odebírání obědů v týdnu od........ do............. v těchto dnech: ..........................